Návrhy a rekonstrukce zahrad
projekty zahrad založení zahrady
v lokalitách Mníšek pod Brdy
Dobříš Dobřichovice Příbram Praha
Kladno Beroun Benešov
NÁVRHY ZAHRAD - Ing. HENRIETA ČIHÁKOVÁ, DiS.
Postup při tvorbě projektu

Po vyslechnutí Vašich požadavků, představ a zjištění reálných možností na konkrétním místě udělám obvykle 2 studie, které Vám pro lepší představivost předvedu v podobě pohledů na jednotlivé části zahrady a 3D video průchodu Vaší příští zahradou.

Dalším krokem při tvorbě projektu je:
Úprava vybrané studie, podle Vašich doplňujících požadavků a tvorba
ZAŘ - zahradně architektonického řešení.

Tvorba výkazu výměr, který Vám pomůže vytyčit tvar záhonů, určit přesnou plochu trávníku, a tím přesně určit, kolik budete potřebovat travního semene, hnojiva, mulčovací kůry, fólie, popřípadě obrub pro ohraničení záhonů od trávníku.

Tvorba osazovacího plánu - tedy seznamu použitých rostlin i s obrázky pro Vaši lepší orientaci. Většinou mohou splnit svoji roli na daném místě různé rostliny a proto připravuji alternativní návrhy rostlin a Vy máte možnost volby podle toho, které rostliny jsou Vám bližší.

Tvorba vytyčovacího plánu, podle kterého zasadíte rostlinu na projektem určené místo.

Tvorba plánu péče, který Vám pomůže s údržbou zahrady, poradí kterou rostlinu kdy zastříhnout, kterou je potřeba zazimovat, atd.

Vypracování orientačního rozpočtu za použité materiály a rostliny.

Podle těchto údajů byste měli být schopni si zahradu sami vytvořit. Pokud si realizaci budete chtít rozdělit na fáze, poradím Vám, s čím je potřeba začít a jak realizaci rozfázovat, aby zahrada začala co nejdříve fungovat a měli jste dobrý pocit i s málem.
TOPlist